Program koncertu 19.12.2021

Dlho očakávaná rozhlasová premiéra novej slovenskej operety (na jej scénické uvedenie si ešte chvíľu počkáme)! Unikátna je aj tým, že je určená našim najmenším poslucháčom, ktorí si ju iste radi vypočujú so svojimi rodičmi a starými rodičmi. Na základe známej Dobšinského rozprávky Zlatá priadka napísali libretistka Oľga Duhanová a skladateľ Michal Šintál detskú operetu "Priadka, čo pesničkou priadla". Výborná hudba so skvelým a vtipným textom iste zaujmú všetky generácie poslucháčov.

Súčasná situácia nám však zamiešala karty a okrem toho, že nemôžeme privítať poslucháčov v sále, museli sme na poslednú chvíľu zmeniť aj hlavnú predstaviteľku. Namiesto Marianny Gelenekyovej sa v role Hanky predstaví Eva Dovcová. Všetci sólisti boli veľmi starostlivo vybraní. Postavy im  boli písané takpovediac "na telo": Marianna Gelenekyová/Eva Dovcová (Hanka), Eva Šeniglová (matka), Roman Krško (mladý pán) a Richard Tamáš (Martinko Klingáčik). Sprievodný text sme zverili Lucii Svobodovej. Spoza dirigentského pultu bude dozerať sám autor Michal Šintál. 

Koncert pre Vás nahrávame a uvidíte ho na našom FB.

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Partneri MOB - RTVS, Rádia Regina, Bratislavský kultúrny spolok a FB Cunsulting.

Program - z operety "Priadka, čo pesničkou priadla" sme zaradili nasledovné piesne:

Predohra

Óda na lenivosť

To je tak

Som bohatý

Berte si ju

Pozri sa

Joj, joj, joj

A po roku

Len čo slnko zapadne

Vlastným očiam neverím

Ľúbim ťa

Ženích si tancuje

Musím ísť

Neuhádla

Nevieš hádať

Neplač

Už o mesiac

Rok už prešiel

Uhádla ho

Finále