Program koncertu 19.9.2021

Záverečný koncert Majstrovských operetných kurzov

Opäť po roku sú témou nášho septembrového koncertu absolventi Majstrovských operetných kurzov. Sme veľmi radi, že sa nám pre tento rok opäť podarilo získať špičkových lektorov. Je to v prvom rade speváčka svetového mena Lívia Ághová. Je našou stálou a vzácnou sólistkou a nášmu publiku ju netreba predstavovať. Pohybovú prípravu spevákov a zároveň aj mladých tanečníkov z Tanečného konzervatória Evy Jaczovej, bude mať na starosti mladý český choreograf Tomáš Smička. Majstrovské operetné kurzy sa konajú v spolupráci s Konzervatóriom a TKEJ v Bratislave. Na záverečnom koncerte, ktorý sa koná vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu sa spolu so svojimi lektormi predstavia tohoroční frekventanti kurzov. MOB bude hrať pod vedením Dušana Štefánka.

Koncert sa koná v spolupráci s RTVS a Rádiom Regina, s podporou Bratislavského kultúrneho spolku. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme za podporu aj Bratislavskému samosprávnemu kraju.

Program koncertu bude jasný až tesne pred konaním kurzov. Vychádza zo zvolených skladieb, na ktorých budú študenti pod vedením svojich lektorov pracovať.