Ana Carolina Diz

Narodila v meste La Plata v Argentíne. Svoje umelecké štúdium začala na Umeleckej akadémii v Buenos Aires, kde študovala spev a neskôr pôsobila aj pedagogicky. Od roku 1993 až doteraz  sa neustále zdokonaľuje  vo vokálnej technike a dopĺňa si svoj repertoár u Maestra Reinalda F. Censabellu.

Roku 1997 bola vďaka vynikajúcej úrovni vybratá  na majstrovské repertoárové kurzy v Teatro Colón v Buenos Aires u umeleckého riaditeľa Maestra Reinalda F. Cesnabellu. V roku 2001 jej bolo udelené štipendium  prostredníctvom Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Argentíne na postgraduálne štúdium v odbore hudby – operný spev na  Slovensku. Štúdium na VŠMU ukončila pod vedením Vlasty Hudecovej.

Spolupracuje s Hudobným centrom v Bratislave,  koncertuje  v mnohých krajinách Európy a latinskej Ameriky. Spievala s Berisso Symphony Orchestra, Dámskym komorným orchestrom, Orchester der Technischen Universität Wien, Vienna string chamber orchestra,  Pressbaum Orchester, SOSR, Štátny komorný orchester Žilina, BSO, Filharmónie Bohuslava Martinů, Zyklus Frauen Café Braunau, Festival des Spittelberg Theater Wien, International Music Festival Las Palmas - Gran Canaria, atď.

Jej repertoár zahrňuje množstvo operných, operetných a zarzuelových postáv, ktoré predviedla v v Teatro Colón v Buenos Aires, Štátnej Opere v Banskej Bystrici, Moravskom divadle Olomouc a Janáčkovej opere v Brne,  na festivale Zvolenské hry zámocké,  Medzinárodnom Matamorfos Festival v Mexiku, atď.