Cameselle Pablo

Španielsky tenorista Pablo Cameselle začal svoju spevácku kariéru v Argentíne, kde ako mladý umelec získal 1. cenu na Festivales Musicales v Buenos Aires a štipendium na Viedenskom konzervatóriu. Po ukončení štúdií získal niekoľko cien na európskych súťažiach, ako napr. Concorso Internazionale Ismaele Voltolini v Mantove a Hariclea Darclee v Braile.

Spev študoval u Carmen Fallico, Paola Brabaciniho, Antonia Carangela a neskôr u Carol Bayersovej; vystupoval s takými umelcami ako je Niels Muus, Guilermo Garcia Calvo a Peter Dvorský. Svoju spevácku techniku si zdokonaľoval s mnohými významnými spevákmi vrátane Alfreda Krausa, Thomasa Quastihoffa, KS Waltera Berryho, Francisca Araizu a Ernesta Palacia.

Pablo Cameselle pracoval na Accademia Rossiniana ROF v Pesare s majstrom Albertom Zeddom. Vo svojom repertoári má také úlohy ako Lindoro (Talianka v Alžíri), gróf Almaviva (Barbiér zo Sevily), Nemorino (Elixír lásky), Liebenskopf (Cesta do Remeša), Don Ramiro (Popoluška), Ernesto (Don Pasquale), Tonio (Dcéra pluku). Pracuje s takými dirigentmi ako Alberto Zedda, Marco Balderi, Pietro Rizzo, Marcello Rota, Jonathan Webb, Helmut Rilling, Guilermo Garcia Calvo, Miguel Ortega.