Jahn Claudia

Už ako 5-ročná sa začala učiť hrať na husle a ako 15-ročná  začala aj spievať. Krásny hlas a umelecký prejav jej určili ďalšiu cestu hudobným životom. Je viacnásobnou držiteľkou prvých cien nemeckej súťaže „Jugend musiziert“ v husľovej hre a v speve. V speve dosiahla naviac “Zvláštnu cenu” za výnimočný sólistický výkon.
Už ako mladá sopranistka zbierala skúsenosti na mnohých koncertoch, napr.: Badsaal v Oberhausene, Schloss Burg v Remscheide, Kunstmuzeum v Dortmunde so sprievodom orchestra – Internationale Symphoniker Dortmund – pod taktovkou Prof. Arkady Berina, Schloss Wittringen Gladbeck. Ešte pred štúdiom spevu vystúpila ako Papagena (Čarovná flauta) v produkcii “Junges Podium NRW” – podpora mladých talentov.
Po skončení gymnázia bola prijatá na štúdium operného spevu na Vysokú školu pre hudbu a divadlo v Mníchove. Zo začiatku študovala v triede Prof. Sylvia Greenberg a od januára 2013 je v triede Prof. Marylin Schmiege. Počas štúdia zvládla mnohé operné árie a absolvovala rôzne koncerty v Mníchove.