Klein Otokar

Otokar Klein študoval spev v Bratislave na Konzervatóriu a VŠMU. Absolvoval viaceré interpretačné kurzy renomovaných zahraničných vokálnych pedagógov. Od roku 1997 pôsobil v bratislavskej Komornej opere a o dva roky neskôr prešiel do Opery SND.

Medzi jeho najvýraznejšie kreácie patrí Don Ottavio v Mozartovom Donovi Giovannim, Nemorino v Nápoji lásky Gaetana Donizettiho, Ramiro v Rossiniho Popoluške, Ernesto v Donizettiho Donovi Pasqualovi, Alfredo v Traviate, Jeník v Predanej neveste a Rómeo v Gounodovej opere Rómeo a Júlia.

Okrem Bratislavy spevák pravidelne vystupuje na susedných i vzdialenejších zahraničných scénach: v Štátnej opere v Budapešti, Štátnej opere vo Viedni, v Opere v Zürichu, v Drážďanskej štátnej opere, v Opére de Nice, v Théâtre Royal de la Monnaie v Brusseli, v Teatro Comunale v Bologni, Teatro San Carlo v Neapoli a mnohých ďalších. K jeho ostatným úspechom patrí Almaviva v Barbierovi zo Sevilly vo Viedenskej štátnej opere, Rossiniho Lindoro v Talianke v Alžíri v drážďanskej Sächsische Staatsoper, Smetanov Jeník v Predanej neveste v Zürichu, Donizettiho Ernesto z buffy Don Pasquale v Opéra de Nice, ale i tenorový part v Orffovej Carmine burane v Teatro Regio v Turíne, či tenorový part v Beethovenovej Misse Solemnis, ktorá odznela v Drážďanskej filharmónii. V Bratislave ho publikum v posledných sezónach mohlo vidieť ako Lehárovho Camille de Rossilion vo Veselej vdove a tiež v postave Tonia v Donizettiho opere Dcéra pluku.

Oto Klein spolupracoval vo svojej doterajšej kariére s mnohými svetoznámymi dirigentmi: Danielom Barenboimom, Fabiom Luisim, Rafaelom Frühbeckom de Burgos, Jerzy Semkowom, Ralfom Weikertom a mnohými ďalšími. V súčasnosti je rovnako vyhľadávaný ako skvelý operný i koncertný interpret.