Schullern Tatjana

Schullern TatjanaSopranistka Tatjana Schullern študovala spev u svojho otca Günthera Wolframa Nezhodu. Po maturite sa presťahovala do mesta hudby – Viedne, kde následne študovala na Konzervatóriu. Popri štúdiu navštevovala majstrovské kurzy Davida Bendera a Jevgenia Nesterenka. V roku 1993 vyhrala Medzinárodnú spevácku súťaž Nico Dostala.

Po debute ako Grófka Marica v Mestskom divadle v Biel/Solothurn nasledovalo angažmán v Baden bei Wien, St. Pöltene, Kaiserslauterne, Heilbrone a Rostocku. V roku 1997 debutovala na viedenskom festivale Klangbogen ako Rosalinda v Netopierovi. K jej rolám patria aj Saffi (Cigánsky barón), Lisa (Zem úsmevov), Sonja (Carevič), Hannah (Veselá vdova), Grófka (Viedenská krv), Janka (Uhorská svadba) a mnohé ďalšie. Jej bohatý repertoár zahŕňa diela od baroka po súčasnosť.

Je pravidelným hosťom na významných operetných festivaloch v Bad Ischl, Ako operná, operetná a piesňová speváčka účinkovala vo väčšine zemí Európy, USA, Kanade a Číne. Jej CD „LA Ronde de l´Amour“ s piesňami Stolza, Benatzkého a Straussa bolo vyznamenané cenou Nadácie Roberta Stolza.